PROJEKTS · · · Oleru muižas kungu mājas 18.gadsimta grīdas restaurācja PROJEKTS · · · Oleru muižas kungu mājas 18.gadsimta grīdas restaurācja

PROJEKTS · · · Oleru muižas kungu mājas 18.gadsimta grīdas restaurācja

2018.gada nogalē Oleru muižas ziemeļu telpā Nr.14. ir veikta 18.gadsimta grīdas restaurācja. Nelielajā telpā ir saglabājušies dažādu laika posmu oriģinālie sienas dekoratīvā krāsojuma fragmenti.

 

Veicot grīdas restaurāciju, demontētie grīdas dēļi ir mehāniski notīrīti – tīrot virspusi izmantotas neilona birstes, apakšpuse un sāni tīrīta ar tērauda birstēm. Trupējušās vietas ir izcirstas ar galdnieka kaltiem.

Bojātās vietas virspusē ir protezētas ar atbilstoša vecuma priedes kokmateriālu un pieēvelētas ar rokas ēveli.

Trūkstošajā 2.6 m2 apjomā ir izgatavoti jauni 26 cm plati priedes grīdas dēļi. Pirms uzstādīšanas šo dēļu virspuse ir pārēvelēta ar rokas ēveli, lai virsmu tuvinātu vēsturisko dēļu virsmas faktūrai.

Grīdas lāgām ir izmantots zāģēts kokmateriāls. Pirms uzstādīšanas lāgas ir apstrādātas ar antiseptiķi. Vietās, kur lāgas saduras ar mūrētiem stabiņiem, ir paklāta jumta pape un pašas lāgas apstrādātas ar koka darvu. Grīdas dēļi ir pienagloti pie lāgām ar kalēja kaltām tērauda naglām (9-11cm garas).

Grīdas restaurācijai ir izmantoti oriģinālie telpas 18.gs dēļi un protezēšanai Oleru muižas kungu ēkas apkopotie citu telpu 19.gs dēļi.